Jak schudnąć do końca wakacji?

Mam 13 lat, jestem dziewczyną, ważę 57 kg, mam ok.150 cm wzrostu. Prowadzę raczej siedzący tryb życia - szkoła i dużo nauki. Moją aktywnością fizyczną jest w-f, a aktualnie są to codzienne wycieczki rowerowe (od 5-10 km dziennie). Wcześniej nie próbowałam żadnych diet. W mojej rodzinie jest tylko jedna osoba otyła, jest to moja mama. Nie byłam u lekarza. Dziennie (bez względu na to, czy to jest weekend czy dzień zwykły) jem 2 posiłki, zazwyczaj jest to śniadanie i obiad. Nigdy nie jem o tej samej porze dnia, często jest to jedzenie w "biegu". Nie choruję na żadne choroby.

Witam,

Pamiętaj, iż jesteś w wieku, w którym rośniesz (także wzwyż), przez co może się okazać, iż pod koniec wakacji, proporcja masy ciała do wzrostu ulegnie zmianie.
Wykorzystaj wakacje jak najaktywniej.
Masz wiele możliwości:
jazda na rowerze, rolkach, uczęszczanie na basen, marsze.
Dobrze, gdybyś zapoznała się z Piramidą IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Myślę, że powinnaś porozmawiać ze swoją mamą o odżywianiu.
Może warto udać się wspólnie do dietetyka, aby przybliżył Wam zasady racjonalnego odżywiania, tak aby Twojej mamie udało się zgubić kilka kilogramów, a Ty żebyś nie tyła?

Dwa posiłki to niewiele. Aby Twój organizm nie zatrzymywał energii pod postacią niechcianej tk. tłuszczowej (pamiętaj, że pewne jej ilości są niezbędne), powinnaś rozłożyć dzienną ilość posiłków na 5, przy czym każdy powinien być zjadany co ok. 3 godziny.

Pozdrawiam