Jak schudnąć do kwietnia?

Mam 14 lat, jestem dziewczyną, ważę 80 kg przy wzroście 173 cm, wiem, że jestem otyła, ale postanowiłam schudnąć. Co najlepiej zrobić, by schudnąć, bo bardzo przeszkadza mi moja waga oraz tusza? Wiem, że dużo ćwiczeń, ale jak się odżywiać i jakie ćwiczenia stosować, by tłuszcz z mojego brzucha zniknął. Co prawda zaczęłam powoli dobrze się odżywiać, czyli nie jeść słodyczy oraz słonych rzeczy, typu czipsy; nie piję gazowanych rzeczy, typu cola. Także zaczęłam skakać na skakance oraz robić brzuszki i chodzić po schodach. Nie wiem, co dalej zrobić, ponieważ moja waga stoi w miejscu, co prawda na początku ważyłam 85 kg, teraz na obecną chwilę ważę 80 i nie wiem, co się stało, bo tak nagle schudłam 4 kg, a teraz stoję ponad 3 miesiące w wadze 80 kg, bo bardzo chciałabym schudnąć chociaż do wiosny, jakieś 10- 15 kg, co najlepiej zrobić? Pomocy!

Witaj,
przede wszystkim dobrze, że pozbywanie się zbędnych kg chcesz rozłożyć w czasie. Do maja 2011, czyli przez 5 miesięcy, możesz schudnąć oczekiwane przez Ciebie 10-15 kg. Jednak ze względu na to, że tych zbędnych kg masz dużo (Twoje BMI wskazuje na otyłość) znacznie bezpieczniej i skuteczniej będzie robić to pod okiem specjalisty (lekarza pediatry i/lub dietetyka).
Najlepiej będzie, jeżeli przed wizytą przez kilka dni zapiszesz wszystko, co wkładasz do ust (co, ile i o której godzinie), a także aktywność fizyczną tego konkretnego dnia. To bardzo pomoże specjaliście ocenić Twoje aktualne nawyki żywieniowe i styl życia.
Dobrze, że udało Ci się wyeliminować z diety najbardziej tuczące i niezdrowe produkty (słone przekąski i słodycze, napoje gazowane). Jednak na pewno specjalista w bezpośredniej rozmowie z Tobą będzie mógł Ci znacznie więcej podpowiedzieć, co jeszcze można zrobić, aby kg znów „ruszyły” w dół.
Dodatkowo, jeżeli będzie taka potrzeba, to specjalista zleci wykonanie dodatkowych badań, aby wykluczyć inne przyczyny zdrowotne.
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska