Jak schudnąć do wagi prawidłowej?

Jestem 18-letnią dziewczyną o wzroście 1.64, od wakacji zaczęłam swoje odchudzanie, zmniejszyłam spożywane posiłki, jem o stałych porach, 4 posiłki, nie licząc warzyw i owoców w międzyczasie, przestałam jeść masło, cukier, słodycze, ogólnie niezdrową żywność. Od tamtej pory z 86 spadło mi do 73\72 kg, lecz od jakiegoś miesiąca waga stoi w miejscu... Chciałabym dotrzeć do wagi przynajmniej 66, by czuć się lepiej w swoim ciele i zdrowiej, lecz nie wiem co mogę jeszcze zrobić, żeby spadek mojej wagi drgnął z 73... od tygodnia tańczę sobie po 20 minut i później robię 6 weidera, gdyż na bieganie i jazdę rowerem jest już za ciemno i za zimno po powrocie ze szkoły... Proszę o radę i z góry dziękuję;)

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Podczas odchudzania zatrzymanie masy ciała jest procesem naturalnym. Nasz organizm potrzebuje czasu, aby dostosować tempo przemiany materii do zmniejszonej podaży kalorii, bo im mniej energii mu dostarczamy, tym wolniejszy jest metabolizm. Dlatego w tym momencie powinnaś zwiększyć aktywność fizyczną, która napędza naszą przemianę materii. Polecam wykonywanie naprzemiennych ćwiczeń aerobowych, np. pływanie, fitness, taniec, z ćwiczeniami siłowymi, np. brzuszkami, przysiadami i innymi.

Dodatkowo może popełniasz błędy żywieniowe, o których nie zdajesz sobie sprawy. Dlatego warto udać się po poradę do dietetyka, lub też, jeśli nie masz takiej możliwości, zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia i sprawdzić, jak to się ma do Twojej diety http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.