Jak schudnąć do wakacji? Proszę o dietę

Witam. Mam 12 lat i ważę 51 kg , mam 160 wzrostu. Mam pytanie jak mogę schudnąć 14 kg do wakacji jest teraz aktualnie Styczeń do mojego wyjazdu na Karaiby zostało 5 miesięcy i jak uzyskać 37 kg w 5 miesięcy ? mój problem to słodycze praktycznie gdzie nie zajrzę u nas w kuchni do szafki to widzę coś słodkiego , no i oczywiście od tego mam tez trądzik. Tak zaczęłam się odchudzać, jeść sałatki , nie jest oczywiście tłustych dani oraz też hamowałam się co do słodyczy, ćwiczyłam troszkę, znaczy tak wieczorem biegałam z siostrą :). Schudłam aż 7 kg w 1 miesiąc potem wyjechałam na wakacje sama do babci i tak gdzieś z koleżankami chodziłyśmy na pizze i lody no i niestety waga wróciła :(. Nie chodziłam nigdzie do lekarzy, a otyłość to znaczy ze strony mamy dużo osób ma cukrzyce i brat też jest otyły trochę ma 14 lat i chyba waży gdzieś tak 80 kg a wzrost to 169 chyba tak nie powinno być u 14 latka on w ogóle nie je słodyczy ani za bardzo takich tłustych dani a wracając do strony mamy to moja mama jako jedyna nie jest otyła ma 37 lat i waży 55 kg wzrost to chyba 168 :] No a wracając do mnie to jem dużo dani tłustych oprócz świni i kaczki .. Pije bardzo dużo wody tak z 6 szklanek na dzień nie wiem czy to dobrze ? Jem tak śniadanie o 7:20 jak wstaje do szkoły a no w szkole na stołówce mamy też zbytnio niezdrowe jedzenie, a obita to o 11:30 w szkole oczywiście potem jak tak przychodzę o 14:30 do domu to mam ciągle ochotę na coś to tam zjem tosty czy omleta może kluski z kurczakiem lub ryżem wiem że prowadzę niezdrowy tryb życia ale nie mogę się od tego wszystkiego powstrzymać ... Dlatego bardzo proszę o jakąś rade czy coś :) Na wakacje chce się pokazać szczupła :]..?
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

cieszę się, że zdajesz sobie sprawę ze swoich złych nawyków żywieniowych i chcesz je zmienić. Jednak nie mogę zalecić Ci tak drastycznego odchudzania, gdyż Twoja masa ciała jest prawidłowa i mieści się w normie. Poza tym odchudzanie w tym wieku jest niewskazane i może niekorzystnie odbić się na zdrowiu, a Ty chcąc schudnąć 14 kilogramów musiałabyś się głodzić i miałabyś wówczas dużą niedowagę.

Nie znaczy to, że nie możesz nic zmienić w swoim jadłospisie i stylu życia. Jako lepszą i zdrowszą metodę spalania kalorii polecam Ci aktywność fizyczną. Nie muszą to być wyczynowe biegi, ale postaraj się codziennie zaleźć czas na spacer, gimnastykę, jazdę na rowerze, pływanie, intensywne sprzątanie itp.

Postaraj się także jadać regularne posiłki  o stałych porach - to pomoże zmniejszyć napady głodu. Porozmawiaj z mamą, aby pomogła Ci przyrządzić zdrowe śniadanie do szkoły lub obiad. Z szafek niech znikną słodycze, wówczas nie będą Cię kusiły. Postaw na stole świeże owoce, a częściej będziesz po nie sięgać. Unikaj tłustych dań, ale w Twoim jadłospisie codziennie powinny znaleźć się:
warzywa i owoce
nabiał chudy
mięso lub ryba
produkty zbożowe np chleb razowy, kasza, ryż

Jeśli wprowadzisz takie zmiany do jadłospisu i będziesz się więcej ruszać, unikniesz nadwagi. Chyba sama już się przekonałaś, że szybkie odchudzanie nie ma sensu, gdyż kilogramy jeszcze szybciej wracają.

Pozdrawiam