Jak schudnąć dwa lata po ciąży?

Mam 27 lat i od 2 lat jestem mamą. W ciąży przytyłam 30 kg. Niestety, moja ciąża była ciężka. Od początku ciąży wymiotowałam, ale i tak dużo przybrałam na wadze. Lekarze powiedzieli, że dlatego tyle przybierałam, bo to zatrucie ciążowe. Próbowałam wielu diet i schudłam 20 kg, ale od 6 miesięcy walczę z 10 kg, których nie mogę zrzucić. Proszę was o radę, co mam robić? Pozdrawiam

Witam ciepło!

Czy mogłabym prosić o więcej informacji?:

Potrzebne mi są:
- Pani obecna masa ciała i wzrost,
- stopień aktywności fizycznej,
- czy stosuje Pani jakieś leki,
- przykładowy jadłospis z dnia powszedniego/weekendu,
- ilość i godziny posiłków.
Dzięki tym informacjom będzie mi łatwiej Pani pomóc.

Przyczyny zastoju masy ciała mogą być następujące:
1. stosowanie rygorystycznej diety doprowadziło do obniżenia tempa przemiany materii, przez co trudniej jest schudnąć i łatwiej przybrać na wadze;
2. wypijanie dużych ilości wody wysokosodowej, która powoduje powstanie obrzęków (podobny efekt daje nadmierne solenie potraw);
3. stosowanie leków, które mogły przyczynić się do przyrostu/zastoju masy ciała;
4. nierównomierne rozłożenie pór posiłków w ciągu dnia, prowadzące do sytuacji kiedy organizm magazynuje energię na "gorsze czasy".

Inne, nieżywieniowe, przyczyny zastoju masy rozpatrywałabym u lekarza. Nie zaszkodzi wykonanie podstawowych badań.

Pozdrawiam ciepło