Jak schudnąć, gdy ma się 17 lat?

Jestem dziewczyną, mam 17 lat, 159 cm i ważę ok. 63 kg. Moim problemem są uda i pośladki ;( W mojej rodzinie nie ma osób otyłych. Próbowałam diet niskolalorycznych, ale bez jedzenia słodyczy nie potrafię wytrzymac... Jem ich dośc sporo, zajadam nimi każdy stres... Mam dość swojej wagi, ale brak mi silnej woli, żeby wytrzymać na diecie, a tak bardzo chcę schudnąć... Rano zjadam w ekspresowym tempie 1 kanapkę, potem jem drugie śniadanie, jest nim jedna bułka, najczęściej z wedliną i pomidorem, na obiad zupa i drugie danie, z kolacją bywa różnie, najczęściej jest to jogurt, po godzinie 18 nie jadam już nic. W wekeendy ze względu na dużą ilość wolnego czasu jem coś non stop, nie kontrolując ilości. Uprawiam mało sportu, nie mogę biegać ze względu na problemy z kręgosłupem, chciałabym ćwiczyć, ale nie znam ćwiczeń odpowiednich na dolne partie ciala. Nie byłam u lekarza, gdyż uważam, że otyłości nabawiłam się z własnej woli ;( Jak mam zacząć diete i już na niej się utrzymać, jak schudnąć chociaż 6 kg bez efektu jo-jo? Bardzo proszę o pomoc... Pozdrawiam ;)

Witam!

Jeśli chodzi o słodycze, to proponowałabym zdrowsze zamienniki i są to:
- galaretki owocowe,
- kisiele (wyporcjowane), zdrowsze, jeśli dodamy do nich np. starte jabłko,
- batony zbożowe (typu muesli),
- sorbety owocowe,
- koktajle mleczno-owocowe,
- musy owocowe,
- kakao na odtłuszczonym mleku,
- cukierki na bazie słodzików,
- lody śmietankowe (wyporcjowane) bez dodatków.
Nie polecam czekolad typu "light" - czasem zawierają nawet więcej kilokalorii niż czekolady tradycyjne.

Z diety należałoby wyeliminować: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Myślę, że warto udać się na kontrolę lekarską. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz w serwisie abccwiczenia.pl. Dobrze jednak, gdyby udało Ci się udać na konsultację z fizjoterapeutą, który określi, jakie ćwiczenia możesz wykonywać, a jakich powinnaś unikać ze względu na swoje schorzenie.

Pozdrawiam