Jak schudnąć, gdy mama i tata kuszą słodyczami?

Mam 12 lat, wzrost powyżej 172 cm i ważę 69,6 kg. Jak mam schudnąć? Pomocy, ja nie wiem, jak to zrobić. Tata i mama kuszą mnie słodyczami, nie chcę im powiedzieć ile ważę, bo powiedzą całej rodzinie. Z tego powodu popadam w depresję, co mam zrobić? Nie widać, że tyle ważę. Jak schudnąć? Proszę o pomoc.
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wskazuje na nadwagę, jednak powinnaś udać się do lekarza, który Cię zbada. Zacznij od spokojnej i szczerej rozmowy z rodzicami. Powiedz im, że źle czujesz się ze swoją wagą i obawiasz się o swoje zdrowie. Może wspólnie udacie się na konsultację lekarską lub do dietetyka. Rodzice będę musieli wspomóc Cię w diecie, nie możesz przed nimi niczego ukrywać, ponieważ ciężko Ci będzie walczyć z dodatkowymi kilogramami i wprowadzać zmiany do jadłospisu bez ich pomocy.

Nie możesz odchudzać się na własną rękę, ponieważ rozwiajsz się i mogłoby to zaszkodzić Twojemu zdrowiu. W Twoim wieku odchudzanie polega na zdrowym odżywianiu, unikaniu słodyczy i innych ,,bomb kalorycznych'' oraz zwiększeniu aktywności fizycznej. Tutaj o tym przeczytasz:

http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-dzieci

Zapoznaj się też z piramidą żywienia: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Wykorzystaj czas wakacji na aktywność fizyczną: jak najwięcej spaceruj, biegaj, graj w piłkę, pływaj, jeździj na rowerze, jeśli nie ma oczywiście przeciwskazań zdrowotnych ku temu.

Pozdrawiam