Jak schudnąć i być z siebie zadowoloną?

Mam 16 lat i przy wzroście 167 cm ważę 69 kg... Kiedyś ważyłam 78 kg ale udało mi się schudnąć 15 kg w 2 miesiące. Tę wagę utrzymywałam przez jakieś 2 lata do czasu tegorocznych wakacji... Jakieś 5 miesiące temu ważyłam 60 kg. Od tego czasu moja waga ciągle się wacha. Ciągle się odchudzam ale waga wraca...:( Myślę, że to przez obóz na którym prawie nic nie jadłam, po prostu nie odczuwałam głodu, ale chyba wtedy "rozstroiłam" przemianę materii... Czy może mi ktoś pomóc i doradzić jak wrócić do tej wagi i nie przytyć z powrotem? Błagam... niech mi ktoś pomoże:(
16 LAT ponad rok temu

Witam.

Twoje obecne BMI kształtuje się jako wartość 24.82.
Odpowiada to (na siatce centylowej) nadwadze, niemniej myślę, iż w Twoim przypadku wystarczy zwiększenie ilości ruchu na co dzień.

Bardzo możliwe, iż głodzenie się spowolniło "metabolizm".
Z tego też względu dobrze, gdybyś pozostawała pod opieką dietetyka.
Ruch bardzo efektywnie przeciwdziała obniżeniu przemiany materii.

Zajrzyj na:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-cwiczyc-by-schudnac
http://portal.abczdrowie.pl/jak-przyspieszyc-metabolizm
Nie odchudzaj się na własną rękę.

Pozdrawiam

P.S
Rozmawiaj z rodzicami o wszystkich postanowieniach i planach.