Jak schudnąć i jak się lepiej odżywiać?

Mam 28 lat, 158 cm wzrostu, 59.2/60.2 kg (takie skoki), jestem kobietą. Mam otyłość brzuszną i boczki, tyłek też urósł.Pracjujęz po 10 godzin dziennie, z wyjątkiem sobót i niedziel i nie mam siły ani samozaparcia, aby ćwiczyć. Często, oczywiście od zawsze, miałam tendencję do tycia, we wczesnym okresie życia, czyli dla mnie w 18. roku życia ważyłam ok. 47-50 kg, bo się pilnowałam. Potem aż do 24. roku życia miałam 50, 54 kg wagi.  Ćwiczyłam, próbowałam jakiś diet niskokalorycznych, zero kolacji. W pracy nie jem, bo nic na kantynie nie ma specjalnego, a że to fabryka żywności, to nie można nic przynieść swojego. Przecież nie będę się ukrywać w ubikacji z jedzeniem :) Zdrowa jestem :) Przykładowy jadłospis: -śniadanie: ser biały z naturalnym jogurtem, sadzone jajko, pomidory (dużo, bo lubię), razowa kromka chleba lub połowa razowej bułki, kawa, -praca: 2 jogurty (niestety) owocowe, ale organiczne, może owoc - banan lub śliwka, -obiad: kotlet, jakaś sałatka z pomidorów, zielonej sałaty, papryki, -podwieczorek: kawa, by nie chciało się jeść. Drugi dzień: -śniadanie: jajecznica z 2 jajek, kromka chleba, kawa, -praca: to samo - jogurty, -obiad: około 17-18 jakaś zupa np. jarzynowa, kawa:) Wieczorem czasami podjadam kanapki, w weekendy jem więcej, czasami o zbyt późnych porach. Jak schudnąć? Jak się lepiej odżywiać? Dziękuję z góry

Witam,

Pani masa ciała według BMI wskazuje na normę. Nie musi więc się Pani nadmiernie odchudzać, ale nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych i do nich się stosować w miarę możliwości. Przeczyta Pani o nich w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Przede wszystkim jednak rozwiązaniem u Pani będzie aktywność fizyczna. Tylko właściwe odżywianie połączone z ćwiczeniami może przynieść pożądane, trwałe efekty. Dodatkowo ćwiczenia poprawiają samopoczucie, a także stan zdrowia. Szczególnie polecam ćwiczenia ogólnorozwojowe takie jak pływanie, aqua aerobik, rower czy ćwiczenia na określone partie ciała, których przykłady znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam