Jak schudnąć i skutecznie odstawić słodycze

Mam 18 lat, 173 cm i ważę 57 kg.Bardzo chce ważyć 55 ale jakoś zatrzymałam się na tej wadze i nie mogę zejść niżej niej .stosowałam rożne diety ale niestety wszystko jak zwykle zepsuły słodycze ... Staram se tez dożo ćwiczyć ale to tez nie pomaga bo nadal mam boczki i duży brzuch nie wiem jak już sobie z tym poradzić złe się z tym czuje ze cały czas wygrywa moja słabość do tych słodyczy .co mam zrobić żeby raz na zawsze nie wracać do nich.z góry dziękuję za rady

Witaj,
Jest kilka sposobów na ochotę na słodkie.
1. Najważniejsze, jedz regularnie posiłki co 3-4 godziny, dobrze aby w diecie były węglowodany złożone wówczas nie ma wahań glukozy we krwi i organizm nie domaga się słodkiego.
2. Wprowadź do diety słodkie owoce np. banan (1 sztuka na podwieczorek, lub winogrona (max 1 szklanka).
3. Wprowadź do diety batonik musli - 1 sztuka to 50 -60kcal.
4. Możesz na podwieczorek zjeść galaretkę (bez bitej śmietany), kisiel lub budyń.
5. Przy dużym napadzie ochoty na słodcze zjedz max. 3 suszone morele lub paczkę sezamków.
6. Wypij zieloną herbatę z suszonymi owocami - do kupienia w herbaciarni.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek