Jak schudnąć i zapanować nad jedzeniem?

Witam, mam 12 lat i trenuję piłkę nożną :) Mam 158 cm wzrostu i ważę 61 kg ;/ Chciałbym jak najszybciej schudnąć, bo na koniec VI klasy mamy w szkółce selekcję. Trener mi powiedział, że jak nie zrzucę przynajmniej 6 kg to skończy się moja przygoda z futbolem. Ale mam jeden problem :( Cały czas jem słodkości, po prostu nie umiem się powstrzymać. Czy możecie mi pomóc? Jak schudnąć i zapanować nad jedzeniem? Proszę pomóżcie :(
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Jesteś bardzo zdeterminowany, a odpowiednia motywacja to połowa sukcesu. Twoje nadmierne łaknienie na słodycze może być spowodowane albo przyzwyczajeniem albo jest skutkiem nieregularnego spożywania posiłków. Dlatego przede wszystkim powinieneś dowiedzieć się więcej o prawidłowych nawykach żywieniowych, o których poczytasz tu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia Pomogą Ci one wyeliminować błędy i nauczyć się zdrowo odżywiać.

Dodatkowo poczytaj, czym zastąpić niezdrowe przekąski typu słodycze czy fast-foody, aby były zdrowe i jednocześnie zaspokajały apetyt na słodkie czy tłuste produkty http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Jeśli sam sobie nie poradzisz, możesz udać się do dietetyka, który z pewnością Ci pomoże. Myślę jednak, że przez rok z powodzeniem stracisz 6 kg odżywiając się prawidłowo, tym bardziej że Twoja waga szybko może ulec zmniejszeniu dzięki temu, że jesteś w okresie aktywnego wzrostu.

Pozdrawiam