Jak schudnąć, jak pozbyć sie oponek wokół brzucha, tłuszczyku na ramionach i na udach?

Witam. Mam 20 lat, mam 165 cm wzrostu i ważę ok. 59kg. Mało ćwiczę, bo zazwyczaj brakuje mi na to czasu, chociaż wcześniej już próbowałam więcej ćwiczyć, ale też zabrakło tej silnej woli. Można powiedzieć, że prowadzę siedzący tryb życia. Stosowałam już diety. Najpierw głodówki, co na dobre mi nie wyszło, gdyż po pewnym czasie głód stawał się jeszcze większy. Staram się unikać słodyczy. Często w moim menu pojawiają się produkty takie jak ziemniaki, makaron, staram się też unikać fastfoodów. Pory posiłków są bardzo różne jeśli chodzi o obiady czy kolacje. Śniadania zazwyczaj staram się jeść regularnie w godz. od 8:00-9:00 chociaż różnie się zdarza. Staram się też jeść owoce, zaś z warzywami jest gorzej. Zastanawia mnie dlaczego moje 2 siostry są bardzo szczupłe, a ja zupełnie inaczej. Nie choruję. Proszę o pomoc. Bardzo zależy mi na tym żeby schudnąć parę kilo i pozbyć się tłuszczyku.
20 LAT ponad rok temu

Witam,

Masa ciała tylko w kilku procentach jest dziedziczna, dlatego to, że Pani siostry są szczuplejsze o niczym nie świadczy. Jest to przyczyną innych nawyków żywieniowych i stylu życia.

Przede wszystkim Pani masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie ma się czym przejmować. Jeśli jednak źle się Pani czuje proszę zwrócić uwagę na swoje zwyczaje żywieniowe i postarać się wyeliminować błędy. Zdrowe nawyki żywieniowe są podstawą do tego, aby odżywiać się prawidłowo i z głową a przy tym tracić zbędne kilogramy. Dlatego proponuję lekturę http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia oraz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia. Zachęcam też do przeczytania innych równie pomocnych artykułów.

Bardzo ważne jest regularne spożywanie 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Porcje powinny być małe i nie przekraczać dziennego zapotrzebowania na kalorie. Dlaczego jest to takie ważne? Badania dowodzą, że wydłużanie przerw między posiłkami do kilku godzin powoduje silne odkładanie się tkanki tłuszczowej. Organizm broni się w ten sposób, jest to jego sposób na przetrwanie w „cięższych czasach”.
Równie ważne jest spożywanie zdrowych produktów i stosowanie technik kulinarnych bez dodatku tłuszczu.
Poza tym codziennie powinno się spożywać:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych

Sport wpływa nie tylko na szczupłą sylwetkę, ale i dobry humor i zdrowie. Warto więc się do niego przekonać. Dla osób z nadwagą szczególnie polecany jest rower i pływanie. Ćwiczenia te nie obciążają układu kostnego oraz stawów i nie nadwerężają ścięgien. Dodatkowo wykorzystują wszystkie partie ciała i nie wymagają zbyt dużego wysiłku, dzięki czemu ćwiczymy dłużej, mniej się męczymy, a tkanka tłuszczowa się spala! Polecam również ćwiczenia ze strony www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.