Jak schudnąć? Jaka dieta będzie najlepsza?

Mam 14 lat i 167 cm wzrostu ważę ok 83 kg ;c Próbowałam nie jednej diety. Biegałam (co skończyło się  skręceniem stawu skokowego) często pływałam co przynosiło efekty w 2 tygodnie schudłam ok 5 kg, były to wakacje siedziałam w wodzie ok 8 godzin dziennie bez przerwy, w zimie bardzo przytyłam jest coraz gorsze staram się mało jeść i regularnie nic nie pomaga ; c
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Rzeczywiście ważysz zbyt dużo, niemniej wszelkie działania, mające na celu normalizację masy ciała, powinny być przeprowadzane: przy wiedzy rodziców, w oparciu o konsultację z lekarzem i pod opieką dietetyka.
Punktem wszystkich starań musi być ustalenie dokładnych przyczyn tycia.
Nie wiem, czy powodem jest objadanie się, konsumpcja żywności między posiłkami, czy też zjadanie kalorycznych produktów typu słodycze, czy fast-food'y.
Nie napisałaś nic odnośnie tego, jak się odżywiasz.
Polecam zapoznanie się z Piramidą IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Odnośnie zalecanych form ruchu - przed określeniem planu treningowego, musisz porozmawiać z lekarzem, jaki rodzaj wysiłku możesz podejmować w związku ze wspomnianą kontuzją.

Pozdrawiam