Jak schudnąć? Jestem chłopcem, mam 12 lat

Jestem chłopcem 12lat ważę 45kg wzrost 145 chciałbym ważyć 36kg proszę o jadłospis dobrego jedzenia i szybkiego schudnięcia.
ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej Twoje BMI odniesione do siatki centylowej jest jeszcze w normie, nie ma powodów do włączania diety odchudzającej, tymbardziej, iż jesteś jeszcze w takim okresie życia, w którym będziesz się rozwijał, a do tego niezbędna jest energia pochodząca z jedzenia.

Zajrzyj do Piramidy IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci podkreśla ona, dlaczego tak ważne jest spożywanie różnorodnych produktów w ciągu dnia.
Jadaj 4-5 posiłków dziennie, każdy co 3h.

Tyciu zapobiegniesz ruszając się tak często, jak to możliwe.
Świetnym pomysłem są zajęcia ruchowe, organizowane w obrębie szkoły.
Warto rozważyć możliwość uczęszczania na zajęcia SKS (siatkówkę, koszykówkę?).

Pozdrawiam

_______________________
We wszystkich sprawach konsultuj się z rodzicami.