Jak schudnąć kilka kilogramów w prosty sposób?

Mam (prawie) 14 lat. Ważę 49 kg przy wzroście 162 cm. Wiem, że moje BMI wynosi 18,7, czyli jest prawidłowe, mimo to czuję się źle w swoim ciele. Wydaje mi się, że jestem gruba. Codziennie staram się ograniczać jedzenie... polega to na tym, iż rano wstaję i jem szybko śniadanie, potem idę do szkoły i staram się nic nie jeść... Przychodzę do domu koło 15 i jest obiad... potem jem kolację koło 18, która składa się z jogurtu i jabłka. I do rana nic. Oczywiście, jak to ja, lubię słodycze... jednak ograniczam je. Gdy znajdę chwilę czas,u to staram się ćwiczyć. Codziennie staram się robić po 100 przysiadów, ponieważ moim największym kompleksem są niestety uda... Chociaż koleżanki mówią mi, że jestem w sam raz (pewnie dlatego, żebym im nie marudziła), to ja mam o tym inne zdanie. Co robić? Czy zdrowo się odżywiam? Co zrobić, by trochę schudnąć?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 18,7.Odpowiada to przedziałowi między 25, a 50 centylem (na siatce centylowej). Wartość ta zawiera się w granicy normy, aczkolwiek powinnaś unikać redukcji masy ciała. W przypadku dzieci i młodzieży do 18 roku życia, wyliczone BMI należy odnieść do siatek centylowych. Nie powinnaś się odchudzać.

Sposób odżywiania powinnaś dostosować do Piramidy Zdrowego Żywienia. Znajdziesz ją na:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci.

Pozdrawiam