Jak schudnąć łatwo i zdrowo?

Witam ;) Od dłuższego już czasu mam problem ze swoim ciałem. Chcę schudnąć łatwo i zdrowo. Mam 17 lat, 169 cm wzrostu i ważę 57 kg. Zazwyczaj w wakacje staram się wstawać około godziny 9.00, ale wiadomo, że w okresie szkolnym o wiele wcześniej. Jem normalnie śniadanie, dziś np. 2 bułki z serem i dżemem. No i później już nic do obiadu. Na obiad w sumie też sobie nie odmawiam. Jem, by się najeść. Po obiedzie już nic i oczywiście nic pomiędzy posiłkami. Piję zieloną herbatę, czasem trochę czerwonej. Co do aktywności fizycznej, to staram się jak najwięcej być w ruchu, ale z marnym skutkiem. Słodyczy też nie jem, ani nic co jest wysokokaloryczne. Diet nie stosowałam. Mam problemy z wypróżnianiem i wspomagałam się błonnikiem, ale męczy mnie połykanie codziennie dużej ilości tabletek. Nie wiem czym to może być spowodowane. Owoców jem dosyć sporo, tak samo jak warzyw, ale te z kolei też nie przynoszą pożądanych efektów. Chciałabym konkretnie się dowiedzieć, co to znaczy jeść mniej a częściej. Co powinnam wówczas jeść i mniej więcej w jakim przedziale czasowym? Co mogę jeść, by "oszukać" żołądek i schudnąć? Prosiłabym także o jakieś ćwiczenia, które można wykonywać samemu w domu. Najlepiej na brzuch oraz boczki. Bardzo chcę podobać się sobie, więc czekam na odpowiedź. Z góry dziękuję.
17 LAT ponad rok temu

Witam,

na początek muszę podkreślić, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Aktywność fizyczna jest korzystna nie tylko ze względu na ukształtowanie sylwetki, ale i zdrowie oraz dobre samopoczucie. Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Warto natomiast nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych, aby w przyszłości uniknąć nadwagi, a także pozbyć się problemu zaparć. Przede wszystkim oprócz dużej ilości warzyw spożywanych do każdego posiłku powinnaś sięgać po produkty pełnoziarniste, które są bogate w błonnik pokarmowy. Należą do nich pieczywo pełnoziarniste, kasze, makarony pełnoziarniste, ryż dziki i brązowy. Pij także duże ilości wody niegazowanej i niesmakowej, dzięki której błonnik prawidłowo działa na perystaltykę jelit, zapobiegając zaparciom i usprawniając pracę przewodu pokarmowego.

Powinnaś także wiedzieć, że posiłki należy spożywać, co 2-3 godziny, czyli około 4-5 posiłków dziennie. 3 większe posiłki i 2 małe przekąski. Posiłki jedz powoli, aby szybciej się nasycić i tym sposobem zjeść mniej.

Na temat zdrowych nawyków żywieniowych dowiesz się z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.