Jak schudnąć? Mam 15 tat i ważę 85 kg!

Nazywam się Gosia. Mam 15 lat i ważę 85 kilo i mam 1,75 m. Nie uprawiam żadnych sportów tylko ćwiczę na wf. Nigdy wcześniej się nie odchudzałam. Jak mam schudnąć. POMOCY!!!

15 LAT ponad rok temu

Witaj Gosiu,
Twoje BMI wynosi 27,75 co przewyższa 97 centyl, a więc występuje u Ciebie otyłość.
Ale nie ma powodu do paniki.
Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych (5 posiłków dziennie, o stałych porach co 2-3 godziny, wybór produktów zgodnie z piramidą żywieniową), zwiększenie aktywności fizycznej, picie dużych ilości wody (ok. 2 litrów), wysypianie się (8-9 godzin) w określonym czasie na pewno przyniesie korzystne efekty. Pamiętaj, że najlepsze dla zdrowia pozbywanie się tkanki tłuszczowej nie przekracza 1 kg tygodniowo (najlepiej od pół kg do 1 kg). Oznacza to, że musisz się uzbroić w cierpliwość. Żeby Twoja waga była w normie powinnaś ważyć do 72 kg, czyli potrzebujesz pół roku, żeby pozbyć się 13 zbędnych kg.
Zwracam też Twoją uwagę na to, że najbardziej niekorzystne dla zdrowia jest głodzenie się, unikanie posiłków. Oprócz tego głodzenie się jest nieskuteczne, gdyż zbyt szybkie pozbycie się kilogramów zwykle skutkuje tzw. efektem jo-jo.

Żeby lepiej poznać zdrowe nawyki przeczytaj te artykuły:
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida

Wybierz aktywność, którą lubisz – zaleca się, aby przez ok. 1 godzinę dziennie być w ruchu. Powinien to być wysiłek, który spowoduje zmęczenie i przyśpieszone bicie serca.

Oczywiście byłoby najlepiej gdybyś zrzucała zbędne kg pod okiem specjalisty: pomoże Ci na pewno dietetyk, a także instruktor / trener fitness.

Życzę Ci powodzenia!
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Kuczewska