Jak schudnąć na brzuchu i udach przez okres wakacyjny?

Witam. Mam 15 lat ważę 82kg i mam 1.73m wzrostu. Są wakacje i chciałbym przez nie schudnąć w brzuchu oraz w udach bo czuję się nie konfortowo oraz przeszkadza mi to w życiu. Zacząłem się ruszać uprawiać sport. Proszę o POMOC!

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam serdecznie
Utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej jest procesem stopniowym, dlatego proszę uzbroić się w cierpliwość i wytrwałość. W aktywności fizycznej bardzo ważna jest regularność, dlatego też polecałabym codzienne ćwiczenia w wymiarze czasowym bliskim 45 min. - 1h
Warto też zwrócić uwagę na nawyki żywieniowe. Zdrowe odżywianie realizowane poprzez regularne spożywanie posiłków (najlepiej 5 dziennie), unikanie tłustych dań, żywności typu fast food, słodyczy, słonych przekąsek i produktów spożywczych o wysokiej zawartości tłuszczu (tłuste mięsa i podroby, tłuste wędliny i sery itp.), pomoże w utracie nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Warto również zastosować ćwiczenia, które będą modelowały wybrane partie ciała (brzuch, uda).