Jak schudnąć na diecie wegańskiej?

Witam, mam pytanie, gdyż potrzebuje schudnąc 15 kilo, a problem tkwi w tym że jestem weganką, a kazda dieta np. 1000kCal, czy fajna dieta którą znalazłam jest dieta Turbo, bazuje na składnikach pochodzenia zwierzęceg, boje sie ze zastępując miejsce gdzie powinno być mięso, nabiał czy jajka produkatmi roślinnymi, nie da to tych samych oczekiwanych efektów. Czy mogliby mi Państwo doradzić jak schudnąć na diecie wegańskiej?

Dzień dobry,
Na diecie wegańskiej jak najbardziej można schudnąć, ale jak w przypadku każdej innej diety, należy robić to z głową. Po pierwsze, proszę zapomnieć o dietach bardzo niskokalorycznych. Dieta 1000kcal nie będzie w stanie zaspokoić zapotrzebowań Pani organizmu i może zakończyć się problemami zdrowotnymi. Lepiej stosować dietę, na której będzie Pani chudła 1-1,5 kg tygodniowo, niż taką, na której schudnie Pani 5kg, ale wyniszczy organizm. Dodatkowo zwykle bardzo szybkie odchudzanie turbo kończy się ogromnym efektem jo-jo. Nie musi Pani spożywać produktów pochodzenia zwierzęcego, należy jednak sięgać po te produkty roślinne, które przede wszystkim dostarczą odpowiednią ilość białka. Jednocześnie dieta całkowicie wegańska jest dietą, która nie jest w stanie dostarczyć do organizmu jednej z niezbędnych do życia witamin - witaminy B12. Wymaga więc jej suplementacji. W kwestii zdrowia i suplementów polecam porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu i zrobić podstawowe badania. Prawidłową dietę wegańską natomiast pomoże Pani stworzyć każdy dietetyk z dobrym wykształceniem, dzięki czemu będzie Pani jadła to, co lubi w wersji bezmięsnej i będzie Pani zdrowo chudła. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia, Marek Aleksander Przondo Dyplomowany dietetyk http://dietetyczny.guru/ http://facebook.com/dietetycznyguru/