Jak schudnąć nie zmienająć radykanie diety?

Mam 19 lat, 185 cm wzrostu, 115kg, jestem mężczyzną. Nie prowadzę aktywnego trybu życia, rzadko się ruszam, co ostatnio zmieniam, a dokładniej o 2 tygodni. Na razie jeżdżę 40 min rowerem każdego dnia. Nie odchudzałem się nigdy. W mojej rodzinie jest nadwaga u rodziców i dalszego pokolenia. Byłem u lekarza jakiś czas temu i nie określono przyczyn, twierdzono, że za dużo jem. Nie choruje na znaczące choroby przewlekłe, mam słabą krzepliwość krwi, od czasu do czasu występują krwotoki z nosa, wtedy biorę witaminą K. Mój dzień wygląda tak: 9-10h śniadanie; 4 kanapka z szyną lu serem i warzywa sałata, pomidor, herbata; 14-15h obiad; około 150-200 gram mięsa, przeważnie kurczak, 150g ziemniaków z sosem, 100 g surówki, woda bądź sok; kolacja; bardzo rzadko jem, przeważnie około 17-18h herbata i jakaś kanapka bądź owoc. O 11 i 16 piję kawę rozpuszczalną. Każdy dzień wygląda podobnie nawet weekend. Chyba, że jestem na uczelni, wtedy to zależy od plany. Śniadanie 6 rano; kanapka, kawa. 2 śniadanie około 12- 2 kanapki serem i warzywami. Obiadokolacja - 20h. O 14hkawa lub herbata. Teraz zaczynam jeździć rowerem około 19h i staram się pić 1,5l wody.

Witam,

Twoja masa ciała według wskaźnika BMI świadczy o otyłości. Mimo to jest to niejednoznaczne, ponieważ mięśnie ważą 2 razy więcej od tłuszczu. Powinieneś sprawdzić, jaki masz procent tkanki tłuszczowej, mięśniowej i wody w ciele. Możesz to zrobić u dietetyka za pomocą pomiaru metodą bioimpedancji.

Dodatkowo zapoznaj się z podstawowymi nawykami żywieniowymi, które znajdziesz tu: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Od razu widać, że jesz za mało posiłków. Codziennie powinniśmy spożywać 4-5 posiłków dziennie o stałych porach, to podstawa szczupłej sylwetki. Według tej zasady jesz częściej, ale mniej.

Unikaj też tłustych dodatków do dań typu sosy, majonez czy tłuszcz. Unikaj potraw smażonych i ciężkostrawnych.

Gratuluje wytrwałości w aktywności fizycznej, oby tak dalej! Utrata tkanki tłuszczowej jest długotrwała, ale tylko dzięki temu może być skuteczna i stała!

Pozdrawiam.