Jak schudnąć ok12 kg w 3 miesiące?

Witam, mam na imię Emilka i mam 16 lat (za 3 miesiące skończę 17). Obecnie ważę 67 kg, mój wzrost to 161 cm. Jakiś rok temu stosowałam Odchudzanie na zawołanie, a jakieś 3 miesiące temu dietę karczkową i dzięki niej z 73 kg schudłam do 64 kg i potem wystąpił efekt jojo i ważyłam ok. 68-69 kg. Moi rodzice są raczej puszyści, mają duże brzuchy oboje i ja też mam duży brzuch, co mi najbardziej przeszkadza, bo w pasie mam taki sam obwód jak w piersiach. Myślałam, że mam problemy z tarczycą, bo mój tata ma, ale jak się zbadałam, to nic nie wyszło. Dzień zawsze zaczynam od śniadania, najczęściej jakaś mała kanapka lub jogurt, w szkole jem albo drożdżówkę lub suche musli, po szkole jem największy posiłek w ciągu dnia, głównie coś z jajek, ryby lub makaronu. Na kolację kanapkę. W ciągu dnia jem ok 3-4 posiłków. Piję głównie wodę i herbaty, czasami wypiję Kubusia. Od kilku dni zaczęłam jeździć rowerem po ok. 25 min, czasami potańczę przy muzyce. Najbardziej chciałabym mieć płaski brzuch, żebym się nie wstydziła wyjść w bikini do ludzi. Chciałabym ważyć 50-52 kg do końca sierpnia, żeby, jak wrócę do szkoły po wakacjach, wszystkich powalić moim nowym super wyglądem. Co powinnam zrobić, żeby zmienić swój wygląd?

Witam,

Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. Utrata 12 kg w 3 miesiące jest nierealna, ale głównie niezdrowa. Musisz pamiętać, że stosowanie diet redukcyjnych (diet cud) takich jak dieta 1000 kcal czy innych równie niskokalorycznych i niezróżnicowanych jest niewłaściwe. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to magazynując tłuszcz. Tak więc stosując dietę odchudzającą mobilizujesz swój organizm do odkładania tłuszczu.

Rozwiązaniem dla Ciebie będzie regularna aktywność fizyczna oraz właściwe odżywianie.
Powinnaś wiedzieć, że codziennie powinniśmy spożywać:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych)

Dodatkowo powinnaś przeczytać artykuł na temat zdrowych nawyków żywieniowych, z którego dowiesz się, jakie produkty wybierać, a jakich unikać http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Jeśli chodzi o ćwiczenia, na brzuch polecam:
 1. Klasyczne brzuszki- połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki- połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stop postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.

Dodatkowo zajrzyj na stronę www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.