Jak schudnąć ok.5kg w 2 tygodnie bez efektu jojo?

Dzień Dobry :) Nazywam się Karolina i mam 15 lat. ważę 58kg przy wzroście 160cm. Bardzo chciałabym schudnąć. Najlepiej około 5 kg gdzieś w dwa tygodnie i oczywiście bez efektu jojo. Co mam robić, by waga naprawdę spadła i efekty były zauważalne? Z góry dziękuje za odpowiedź:)
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Karolino, Twoja masa ciała jest prawidłowa! Nawet, gdybyś miała nadwagę, Twój wiek jest nieodpowiedni na odchudzanie. Nie można schudnąć 5kg w 2 tygodnie. Prawidłowe tempo chudnięcia, które jest bezpieczne dla zdrowia i zapobiega efektowi jojo to 0,5-1kg na tydzień. Taka szybka utrata kilogramów o której piszesz byłaby bardzo niebezpieczna - musiałabyś praktycznie nic nie jeść. Jeszcze raz podkreślam, że w tym wieku nie powinnaś się odchudzać. Odżywiaj się zdrowo i dużo ruszaj, a unikniesz problemów z nadwagą.
Pozdrawiam