Jak schudnąć około 20 kg?

Witam, Mam 16 lat, 162 cm wzrostu i ważę 73 kg. Jestem otyła od urodzenia. Pół roku temu zrzuciłam 9 kg w około 3 miesiące, stosując tzw. diety cud. Jednak to już na mnie nie działa. Moja waga jest teraz stabilna. Przed szkołą jem ok. 100 g serka homogenizowanego z garstką płatków kukurydzianych. Następny posiłek jem po szkole (ok. godziny 14). Są to najczęściej kanapki. Zdarza się kolacja. Raczej unikam napojów gazowanych. Nie jem mięsa (wyłącznie ryby). Moja aktywność fizyczna ogranicza się do wychowania fizycznego (3 razy w tygodniu, ok. 30 min). Jestem leniem :P Szukam skutecznego i zdrowego sposobu na pozbycie się około 20 kg. Pozdrawiam
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoim podstawowym błędem jest sposób odżywiania. Popełniasz klasyczne błędy, które nie pozwalają Ci skutecznie osiągnąć prawidłowej masy ciała. Przede wszystkim jesz nieregularnie, przerwy między posiłkami są zbyt długie, posiłki są mało urozmaicone i zbyt rzadkie. Powinnaś zapoznać się z nawykami zdrowego odżywiania i zacząć do nich stosować. Zmiany możesz wprowadzać powoli, aby skutecznie przyzwyczaić swój organizm i aby nie tracić motywacji. Skończ z dietami cud, które rozregulowują metabolizm, dlatego tak trudno jest Ci teraz schudnąć. Przeczytaj artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki. Warto również udać się do dietetyka, który dokładnie przeanalizuje Twój sposób odżywiania i styl życia, doradzi oraz nauczy jak zmienić złe nawyki na te prawidłowe i będzie stale kontrolował postępy diety.

Pamiętaj też o zwiększeniu aktywności fizycznej, która skutecznie pomaga w walce z nadwagą i zwiększa efekty diety. Jeśli nie masz czasu w trakcie tygodnia oprócz ćwiczeń na lekcjach w-fu, staraj się spędzać aktywnie weekendy. Zapisz się na zajęcia dodatkowe, bądź spędzaj czas aktywnie ze znajomymi. Polecam basen, a także ćwiczenia wysiłkowe np. na siłowni czy fitness. Ćwicz również w domu np. 15 minut rano i wieczorem. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam