Jak schudnąć około 30 kilo?

Witam, Bardzo mi zależy, aby schudnąć około 30 kg. Mam 12 lat, ważę 82 kilo przy wzroście 164 cm. Pomóżcie! Każdy się ze mnie śmieje. Mam skłonności do tycia po tacie. Uwielbiam jeść, szczególnie słodycze i chleb smażony z jajkiem, jakieś chipsy itp. Myślę o rozważeniu głodówki, czyli 1 posiłek dziennie o 15.00. Czytałam, że trzeba jeść 5 razy dziennie (przede wszystkim ciemny chleb, np. z twarożkiem). Nienawidzę grzybów i niektórych ryb oraz czarnego chleba. Ostatnio mama kupiła mi sucharki i to nimi się żywiłam. Pomocy! PS. Nie zawsze ćwiczę na wychowaniu fizycznym. Jestem w gimnazjum.

12 LAT ponad rok temu

Witam,

W Twoim przypadku wizyta u lekarza jest NIEZBĘDNA i to jak najszybciej. Możliwe, iż lekarz zaleci Ci wyjazd do sanatorium na wczasy odchudzające. Myślę, iż nie chodzi tu o dziedziczenie skłonności do tycia po kimkolwiek, lecz o przejęcie nieprawidłowych nawyków żywieniowych. Chipsy, smażone potrawy nie służą Twojej sylwetce. Głodówki nie są najlepszym pomysłem, tak jak objadanie się. Oba działania mogą negatywnie odbić się na Twoim zdrowiu.

Porozmawiaj z rodzicami i jak najszybciej udajcie się na wizytę kontrolną. Trzeba ustalić z czego wynika tak duża masa ciała.

Pozdrawiam