Jak schudnąć po chemioterapii?

Witam, Mam 40 lat. W styczniu skończyłam chemioterapię. Wyniki w tej chwili mam bardzo dobre. Ze względu na 1 stopień zaawansowania raka, chemia była raczej zabezpieczeniem. W trakcie niej schudłam ok. 12 kg. Teraz już to odrobiłam, a nawet kilka kilogramów więcej (tak ze 4 kg mi dodatkowo przybyło). Klasyczny przykład efektu jo-jo :-) Na razie mam opuchnięte stopy i lekki problem z poruszaniem się, więc niestety zbyt intensywna gimnastyka nie wchodzi w grę. Wolałabym jednak tych kilogramów się pozbyć, tym bardziej że moja waga przed operacją pozostawiała dużo do życzenia. Obecnie przy wzroście 170 ważę 81 kg. No i oczywiście moje pytanie - jak się dodatkowych kilogramów bezpiecznie pozbyć?

Witam serdecznie,

Przede wszystkim najważniejsze, że terapia dała pozytywne efekty! Co do nadwagi, to myślę, że nalezy zachować przede wszystkim zdrowy rozsądek. Najlepiej utratę wagi rozłożyć na kilka miesięcy - w zależności ile chciałaby Pani stracić na wadze. Uważam, że należałoby postawić na rozsądną dietę oraz ćwiczenia - może streching lub yoga?

Pozdrawiam serdecznie