Jak schudnąć po ciążach i co oznaczają wyniki badań tarczycy?

Witam, mam 40 lat i bardzo cięzko mi schudnąc po ciażach, dodatkowo bardzo wypadają mi włosy i mam bardzo obfite miesiączki. Chcialam sprawdzic tarczycę , ale chyba nie tu leży problem. Czy te wyniki są ok: FT3 2,49 pg/ml, FT4 0,76 ng/dl i TSH 0,8874 ulU/ml. Bardzo proszę o opinię. Dziekuję bardzo.

Dzień dobry, niestety nie podała Pani norm laboratoryjnych, a te nieco się różnią w zależności od metody oznaczania używanej przez laboratorium. Czy przypadkiem stężenie FT4 nie jest poniżej normy referencyjnej? Jeśli tak proszę po około 2 tygodniach powtórzyć wyniki. Obfite miesiączki mogą prowadzić do spadku stężenia żelaza we krwi, a niekiedy nawet anemii. Proszę ocenić również stężenie ferrytyny we krwi, która świadczy o zapasach żelaza w ustroju. Optymalny jej poziom jeśli chodzi o włosy to 90-110, choć może być również nieco niższy. Jeśli ma Pani anemię, to należy włączyć preparaty żelaza, co powinno również korzystnie wpłynąć na włosy. Jeśli chodzi o problemy z redukcją masy ciała, to warto sprawdzić, czy nie ma Pani insulinooporności, która może utrudniać redukcję masy ciała.

Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz