Jak schudnąć po ciąży 15 kg?

Witam. Mam 32 lata i 3 miesiące temu urodziłam córeczkę poprzez cesarskie cięcie. W czasie ciąży przytyłam 26 kg. Przed ciążą ważyłam 75 kg przy wzroście 170 cm, a po porodzie 94 kg. Dzisiaj sprawdziłam wagę i zrzuciłam tylko 4 kg (ważę 90 kg!). Nie karmię piersią, nie jem słodyczy ani chleba, ograniczyłam porcje jedzenia i od miesiąca ćwiczę (wliczajac hula-hoop), a oprócz tego codziennie spaceruję po 2 godziny. Dlaczego więc nie mogę schudnąć? Czy to jest wina hormonów?

Witam,

Utrata masy ciała, a zwłaszcza po przebytej ciąży jest procesem długotrwałym. Nie karmi Pani piersią, co oznacza, że bez przeszkód może Pani stosować diety odchudzające. Nie mówię tu jednak o restrykcyjnym ograniczaniu dostarczanej energii, ale o zdrowym odchudzaniu. Najlepiej jest udać się do poradni dietetycznej, gdzie specjalista zmierzy Pani procent tkanki tłuszczowej i przeprowadzi wywiad żywieniowy, dzięki któremu będzie mógł wykazać Pani błędy w odżywianiu i stylu życia oraz przygotować indywidualny program żywieniowy.

Na początku jednak może Pani sama spróbować przeanalizować swój sposób odżywiania, a pomogą w tym artykuły poświęcone zdrowym nawykom żywieniowym http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Proszę również kontynuować ćwiczenia, które przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej i powrót do dawnej figury.

Pozdrawiam.