Jak schudnąć po lekach hormonalnych?

Witam, mam 19 lat, ważę 57 kg i mam ok. 165 cm wzrostu. Wiem, że moja waga jest w porządku, ale mam figurę typu gruszka i nie czuję się z tym atrakcyjnie. Dotąd nie stosowałam żadnych diet odchudzających ani głodówek - nie musiałam, byłam bardzo aktywna fizycznie i każdego dnia ćwiczyłam (treningi, SKS-y, gry ze znajomymi). Niestety, około 1,5 roku temu z powodów zdrowotnych zostałam zmuszona do przyjmowania leków hormonalnych. W tym czasie tak się złożyło, że przestałam uprawiać sport i przytyłam aż 10 kg (ważyłam 60 kg). Moja aktywność ruchowa ograniczała się do spacerów, jazdy na rolkach lub rowerze i sporadycznych przebieżek. Po pół roku przestałam brać tabletki hormonalne, a po sześciu miesiącach moja waga zaczęła spadać bez żadnych diet.

Teraz moja waga to 56-58 kg. Dawniej miałam płaski brzuch i byłam bardzo zgrabna, a teraz moje biodra i brzuch są dużo większe. Mierzyłam się i wiem, że w obwodzie mam ok. 10 cm więcej.

Na ogół jem nieregularnie, czasami skuszę się na fast food, a słodycze jem codziennie. Nie piję dużo, tylko 3-5 szklanek napoju - zwykle są to soki, czasami pepsi, herbata raczej rzadko. Bardzo chciałabym stracić 8 kg w ciągu miesiąca, ważyć 50 kg i wyglądać jak dawniej. Oczywiście będę ćwiczyć :) bo wiem, że sama dieta nie wystarczy. Proszę o pomoc :) Bardzo chcę wrócić do dawnej wagi...

Witam!

Widzę, że sama wiesz, co robisz dobrze, a co źle. Po pierwsze, potwierdzę, iż Twoja masa jest prawidłowa. Rozumiem jednak, że może nie odpowiadać Ci tkanka tłuszczowa na brzuchu i biodrach. Myślę, że z łatwością się jej pozbędziesz. Nie gwarantuję, że w ciągu miesiąca przemiana będzie duża, ale z pewnością ją zauważysz. Podczas 4 tygodni odżywiając się zdrowo i będąc aktywną fizycznie, można stracić od 2- 4 kg. Dzięki powolnej utracie kilogramów, Twoja masa ciała będzie stabilna i nie powstanie efekt jo-jo.

Przede wszystkim powinnaś:
- Zrezygnować z produktów typu fast food, słonych przekąsek i tłustych sosów.
- Zastąpić soki owocowe i napoje gazowane wodą niegazowaną, herbatą (masz szeroki wybór) czy rozcieńczonym sokiem 100% z wodą (1:1).
- Unikać słodyczy. Można je zastąpić galaretką z owocami, owocami suszonymi lub świeżymi czy batonami muesli. Nie należy z nimi przesadzać, bowiem również są dosyć kaloryczne (2 razy dziennie owoce, 2 razy w tygodniu galaretka czy baton muesli).
- Regularnie spożywać posiłki, w równych odstępach czasu, co 3-4 godziny.

Więcej przeczytasz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia i innych na tej stronie.

Pozdrawiam.