Jak schudnąć po porodzie 20 kg?

Gdy zaszłam w ciążę ważyłam 60 kg, przytyłam do 84. Udało mi się zrzucić wagę do 70 kg. Po trzech latach znowu zaszłam w ciążę i przytyłam do 83. Po trzech miesiąca od porodu ważę 72 kg, ale chcę jeszcze zrzucić tak 13 kg. Jak mam to zrobić? Karmię dziecko piersią i jak zjem mniej, to czuję, że mam mało pokarmu. Co mam zrobić? Proszę o radę!!! Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam Panią!

Myślę, że dla dobra dziecka i Pani, najlepszym rozwiązaniem będzie wstrzymanie się z dietą odchudzającą do czasu zaprzestania karmienia piersią. Pani dziecko rośnie i potrzebuje składników odżywczych, aby ten proces przebiegał prawidłowo. Może Pani starać się zwiększyć aktywność fizyczną. Dużo zależy od tego, jak dawno temu miał miejsce poród i tego, czy rodziła Pani siłami natury, czy też poprzez cesarskie cięcie. W przypadku cesarskiego cięcia powinna Pani unikać przeciążeń, schylania się i ćwiczeń powodujących zwiększone napięcie w rejonie brzucha.

Zastosowanie może mieć także:
• wyeliminowanie nadmiernej ilości tłuszczu w diecie,
• spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (wydłużają uczucie sytości),
• włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców,
• ograniczenie dodawanego cukru,
• ograniczenie ilości wypijanych napojów kolorowych, zjadanych słodyczy etc.,
• zamiana tłustych mięs na chude (szynkę z piesi kurczaka, szynkę gotowaną etc.),
• włączenie do jadłospisu ryb.

Pozdrawiam