Jak schudnąć przez 3 tygodnie kilka kilogramów?

Mam 13 lat, około 161cm wzrostu... Kilka miesięcy temu ważyłam 63kg, ostatnio jednak szybko schudłam i zatrzymała mi się miesiączka. Teraz wydaje mi się, że po tym schudnięciu, znów przybrałam na wadze. Jednak rodzice mówią, że wcale nie, że tak jak schudłam tak jest. Moja waga to średnio 60kg (nie mam wagi w domu, nie wiem więc dokładnie) Najgorzej jest u mnie z nogami... Reszta ciała jest w miarę w porządku, ale z brzucha też chcę zrzucić kilka cm. Nie wiem jednak czy mogę, skoro miesiączki nie mam od 2 miesięcy... A ostatnio miałam ją regularnie... Wszyscy mówią, że jest akurat i nie muszę nic zmieniać... Zależy mi na ładnej figurze, ponieważ idę do gimnazjum i chcę ładnie wyglądać. Czy powinnam schudnąć ? Jeśli tak, to jak (bez szczególnych diet) i ile? Chcę schudnąć przez 3 tygodnie, do końca wakacji.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie umiem ustosunkować się do Twojej obecnej masy ciała bez znajomości tego, ile DOKŁADNIE ważysz.
Jest to bardzo ważne, abyś podała konkretną wartość w kilogramach (po zważeniu się na czczo, z rana).
Druga sprawa to diety odchudzające nie są wskazane dla nastolatków w okresie rozwoju, a Ty właśnie w takim momencie się znajdujesz.
Po trzecie, zanik miesiączki to bardzo niepokojący objaw, zwłaszcza jeśli jest wynikiem stosowania diety.
W związku z tym proszę Cię abyś jak najszybciej udała się wraz z mamą/tatą do lekarza.

Pozdrawiam ciepło