Jak schudnąć przez pół roku przy niedoczynności tarczycy?

Witam, mam 23 lata. Za rok wychodzę za mąż...Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie fakt , że choruję na niedoczynność tarczycy i przytyłam ponad 30 kg. Ważyłam przedtem około 60 kg przy wzroście 165 cm. Chcę schudnąc. Staram się nie jeśc dużo i uważać na to co jem, ale nic mi kilogramów nie ubywa... Proszę pomóżcie mi, bo popadam w depresje :(
23 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim jeśli leczy się Pani hormonalnie zbyt gwałtowne przybieranie na masie ciała powinno ustać. W tym wypadku powinna Pani udać się do specjalisty dietetyka, który pomoże Pani osiągnąć pożądaną masę ciała.

Z mojej strony mogę polecić odżywienie oparte na zdrowych nawykach żywieniowych, o których przeczyta Pani w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Jeśli zacznie Pani je stosować masa ciała powinna zacząć się obniżać. Jednak musi Pani pamiętać, że utracie wagi muszą towarzyszyć ćwiczenia fizyczne. Osobiście polecam pływanie, które uelastycznia cale ciało i nadaje mu smukłych kształtów. Dodatkowo proszę zajrzeć na stronę www.abccwiczenia.pl na której znajdzie Pani interesujące ćwiczenia do wykonywania w domu.

Pozdrawiam.