Jak schudnąć przez tydzień?

Witam, mam na imię Angelika, mam 14 lat, mój wzrost wynosi prawdopodobnie 158 cm i ważę między 41-43 kg :( Ja nie jem zbyt dużo, prawie żadnych zup nie jadam, a jak jem, to od czasu do czasu, najbardziej lubię słodycze, pepsi i napoje gazowane, nie lubię zbyt bardzo wód mineralnych. BARDZO BYM CHCIAŁA SCHUDNĄĆ PARĘ KG, tylko nie wiem jak, dla tego napisałam do Pani/Pana, żeby otrzymać jakąś radę.

Witam!

Twoje BMI wynosi 17,26. Odpowiada to 10-25 centylowi (przy założeniu 43 kg) i oznacza szczupłą sylwetkę. Jesteś zagrożona niedoborem masy ciała, nie odchudzaj się więc.

Dieta odchudzająca nie jest wskazana w Twoim przypadku, ponieważ:

- Twój organizm ciągle się rozwija i potrzebuje energii do tego procesu,
- nadal się uczysz, a dieta o organiczonej ilości kalorii mogłaby powodować problemy z koncentracją.

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa,
- owoce,
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste),
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych,
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone),
- tłuszcze (masło, margarynę, oleje roślinne).

Jeśli chodzi o słodycze, to proponowałabym zdrowsze zamienniki, i są to:
- galaretki owocowe,
- kisiele (wyporcjowane) - zdrowsze, jeśli dodamy do nich np. starte jabłko,
- batony zbożowe (typu muesli),
- sorbety owocowe,
- koktajle mleczno-owocowe,
- musy owocowe,
- kakao na odtłuszczonym mleku,
- cukierki na bazie słodzików,
- lody śmietankowe (wyporcjowane) bez dodatków.
Nie polecam czekolad typu light - czasem zawierają nawet więcej kilokalorii niż czekolady tradycyjne.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.

Proszę, polub swoje ciało. Na pewno jesteś miłą i zgrabną dziewczyną. Uśmiechnij się i zapomnij o kompleksach. To, że napisałaś, aby się skonsultować, znaczy także, że jesteś mądra.

TWOJE ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE!!

Pozdrawiam Cię ciepło!