Jak schudnąć przy braku silnej woli i podjadaniu między posiłkami?

Witam. Ważę 92 kg przy wzroście 173 cm. Mam 15 lat i jestem dziewczyną. Bardzo chciałabym schudnąć te 30 kg. Nie tylko ze względu na wygląd chociaż też mi zależy, tym bardziej, że w maju jest rocznica dziadków a w czerwcu komer, impreza z okazji ukończenia gim., ale przede wszystkim z powodu dyskomfortu :( Bardzo dużo się pocę, szybko się męczę. Próbowałam parę razy się odchudzać, ale nic z tego, nie mam silnej woli. Nie choruję oprócz zwykłych przeziębień, bardzo lubię podjadać między posiłkami :( Bardzo często również słychać u mnie głośne ''burczenie w brzuchu'' przez co jem, aby nie było słychać tego na lekcji. Bardzo proszę o pomoc.

Witam Cię serdecznie,

W Twoim przypadku niezbędna jest konsultacja z dietetykiem i lekarzem.
Powody tego są następujące:
1. trzeba sprawdzić, czy Twój organizm funkcjonuje prawidłowo;
2. dietetyk oceni Twój sposób odżywiania w oparciu o dzienniczek żywieniowy, który będziesz prowadziła;
3. "żywieniowiec" wykona pomiar składu ciała (sprawdzi jaki % udział w składzie ciała, stanowi tkanka tłuszczowa);
4. zmotywuje Cię do regularnego dbania o sylwetkę.

Porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie - nie możesz zostać z nim sama.
Istotna jest także zmiana w kuchni - osoba odpowiedzialna za gotowanie posiłków także musi wprowadzić pewne kulinarne modyfikacje.

Piramidę IŻŻ dla dzieci i młodzieży znajdziesz na:

http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Jak najszybciej porozmawiaj z rodzicami i udaj się wraz z nimi do specjalistów.

Pozdrawiam