Jak schudnąć przy cukrzycy?

Witam, mam 14 lat, mój wzrost to 156 cm, a wazę 54 kg, kształtem ciała przypominam gruszkę. Najbardziej chciałabym schudnąć w dolnych częściach ciała, ponieważ noszę spodnie o rozmiarze 40, natomiast bluzki 34-36. Dlatego chciałbym nosić o jeden rozmiar spodni mniejszy. Ale mam jeden problem – jestem chora na cukrzycę od 9 lat i nie wiem, czy mam stosować jakąś dietę, czy jakieś odpowiednie ćwiczenia. Po zmniejszeniu WW jem ich teraz 15 na dobę. I boję się o to, aby dieta odchudzająca nie popsuła mi cukrów i żebym nie leżała przez to w szpitalu, ponieważ moja pani doktor nie za bardzo stoi za dietami, ale ja sama czuję, że muszę chociaż troszeczkę schudnąć. Nie wiem, co mam zrobić, pomocy!
14 LAT ponad rok temu

Witam,

W Twoim przypadku porada internetowa nie będzie wystarczająca. Odradzałabym Ci odchudzanie, ponieważ: ciągle się rozwijasz, zmienia się proporcja masy ciała do wzrostu, uczysz się i potrzebujesz energii do tego procesu. Ze względu na Twój młody wiek, odżywianie powinno być konsultowane z lekarzem, który się Tobą opiekuje, wie, jak reagujesz na poszczególne produkty, czy masz skłonność do: niedocukrzeń, czy też hiperglikemii. To wszystko musi być brane pod uwagę.

Poza tym Twoja masa ciała mieści się w normie (BMI na siatce centylowej <90 centyla).

Wszystkie zmiany w diecie powinnaś konsultować z lekarzem.

Pozdrawiam ciepło