Jak schudnąć przy cukrzycy typu 2?

Jak szybko schudnąć przy cukrzycy typ 2 ego. Mam dużo ruchu jem zdrowo no czasami mam grzeszek mały typu 4kostki czekolady na miesiąc Co mogę jeszcze zrobić może jakieś leki zapisałam się na resekcje żołądka ale to jeszcze potrwa zanim będzie operacja. Mam 31lat

Najlepszym (choć nie najszybszym) sposobem jest jeść o połowę mniej (zmniejszenie kaloryczności diety do ok 1000kCal) i zdecydowanie więcej się ruszać (np. codzienny szybki spacer minimum 45 minut) ;) Nie napisała Pani nic o stosowanym leczeniu cukrzycy - niektóre leki (np. pochodne sulfonylomocznika czy insulina) niestety sprzyjają tyciu, ale inne ułatwiają spadek masy ciała (np. leki inkretynowe, flozyny - nowe leki, niestety nierefundowane w PL). Sugeruję konsultację z diabetologiem w celu ustalenia możliwości zmiany leczenia cukrzycy.
Pozdrawiam i powodzenia

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

https://portal.abczdrowie.pl/polineuropatia-grozne-powiklanie-cukrzycy

Witam, szybkie odchudzanie oznacza tylko kłopoty, bowiem zazwyczaj opiera się na niefizjologicznej i niezbilansowanej diecie. tempo odchudzania powinno być dobrane indywidualnie, najlepiej około 0,5-1 kg tygodniowo.
Zapraszam na konsultacje dietetyczna, w celu dobrania indywidualnego planu dietetycznego.
www.dietoterapia.waw.pl

Dzień dobry,

Operacja żoładka nie rozwiąże Pani problemu, a dość często pacjenci wracają do wagi sprzed operacji. Najlepiej jak uda się Pani osobiście do dietetyka oraz psychoterapeuty - celem leczenia przyczynowego Pani otyłości.
W Warszawie może się Pani udać do np.: Ośrodka Rasztów bądź znaleźć psychoterapeutę na liście certyikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.