Jak schudnąć przy dużym apetycie?

Mam straszny problem ze sobą :( Nie potrafię schudnąć, przy wzroście 176 cm ważę 100 kg, mam 34 lata. Strasznie mam duży apetyt podczas stresów, a że mam bardzo stresującą prace i pozostałe obowiązki, to dużo jem. Proszę o pomoc.
34 LAT ponad rok temu

Witam,

Podjadanie jest problemem wielu osób. Jego przyczyną jest nieregularne spożywanie posiłków, a także nie radzenie sobie ze stresem. Powinna Pani kontrolować swoje emocje i radzić sobie z nimi w inny sposób. Polecam różne techniki relaksacyjne - joga, oddychanie, spacer po świeżym powietrzu czy zwykłą gimnastykę. Aktywność fizyczna jest niezastąpionym sposobem na radzenie sobie ze stresem.

Jeśli nie jest Pani w stanie zrezygnować z podjadania, proszę wybierać zdrowe produkty zamiast tłustych przekąsek i słodyczy. Więcej przeczyta Pani w artykule http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski.

Pani masa ciała wskazuje na otyłość, dlatego warto jest zadbać o swoją sylwetkę, a tym samym zdrowie. Proszę zajrzeć na stronę www.abccwiczenia.pl, gdzie znajdzie Pani ciekawe ćwiczenia do wykonywania w domu.

Oprócz tego proszę zwrócić uwagę na swoje nawyki żywieniowe.

Codziennie proszę spożywać:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych).

Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie, spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych, tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.

Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.

Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Pani zje mniej.

Proszę unikać takich produktów jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.

Produkty nie powinny być smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone. Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.

Proszę pić przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Należy unikać słodkich i gazowanych napojów.

Pozdrawiam.