Jak schudnąć przy lekach antydepresyjnych?

jak schudnąć przy lekach antydepresyjnych? odkąd je biorę, przytyłam 20 kilo. nie jem mięsa, dużo chodzę, ale mam wrażenie, że nawet od wody tyję. czasami jestem wręcz spuchnięta.ludzie biorą mnie za ciężarną.... tylko głodówki odrobinę pomagają, ale długo na nich nie wytrzymuję...

Dzień dobry!

Niektóre choroby i przyjmowane leki zwiększają ryzyko tycia i nie da się całkowicie uniknąć tego skutku ubocznego. Właściwą drogą z pewnością nie jest jednak głodówka, ale dieta niskokaloryczna lub odpowiednio skomponowana. Proszę wybrać się do dietetyka. Z pewnością pomocny będzie również ruch, aktywność sportowa lub na świeżym powietrzu na tyle, na ile ma Pani w tej chwili na to siły i możliwości.

Pozdrawiam!

Witam,

są różne leki antydepresyjne. Myślę, że dobrym pomysłem będzie spotkanie z lekarzem i opowiedzenie o swoim problemie z apetytem. Jeśli to kwestia leków, to lekarz może zaproponować inne, które nie będą miały efektów ubocznych w postaci przybierania na wadze.

Pozdrawiam!