Jak schudnąć przy nieregularnym jedzeniu?

witam, chciałabym schudnąć 5 kilogramów. Mam 160 cm wzrostu i ważę 70 kg. Mam 35 lat. Niestety mam niewiele czasu na aktywność fizyczną. Staram się biegać, zwykle tak dwa razy w tygodniu. Jem dość nieregularnie, zwykle obiad około 18.00 a wcześniej to, to co uda mi się "złapać w drodze". Proszę o radę, co warto zrobić, aby schudnąć? Dodam że staram się zdrowo odżywiać: nie smażę, nie jem słodyczy, ale waga mi się nie zmienia.
35 LAT ponad rok temu

Witam, bardzo dobrze że stara się Pani żyć zgodnie z regułami zdrowego stylu życia. Jednak należy pamiętać że podstawową regułą jest regularność spożywania posiłków . Jeżeli nie zastosuje jej Pani u siebie nigdy nie straci Pani na wadze.Głównym problemem nie jest czas ale brak organizacji , to nad nią trzeba popracować . Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Proszę zabierać ze sobą do pracy drugie śniadanie: kanapki z ciemnego pieczywa, lub sałatki z kaszami lub ryżem które można przygotować dzień wcześniej. Warto też w międzyczasie popijać sok pomidorowy lub wielowarzywny (jest bardzo syty i posiada minimalną ilość kalorii) Dzięki takiemu drugiemu śniadaniu, jest ogromna szansa, że zjedzona przez Panią obiadokolacja będzie nawet 2 razy mniejsza. Druga sprawa że na pewno nie będzie Panią ciągneło do niezdrowych przekąsek (takie przekąski powodują wyrzut insuliny i magazynowanie tkanki tłuszczowej).
Życzę aby udało się Pani wprowadzić powyższe zasady w życie

Dzień dobry!
Jeżeli chodzi o chudnięcie to podstawą jest regularne jedzenie posiłków. Powinnaś zjadać 5 posiłków dziennie mniej więcej co 3 godziny. Te trzy godziny są przeznaczone na trawienie.i odpoczynek. To jest bardzo prosta zależność, gdy Twój organizm kończy proces trawienia a Ty dostarczysz znów niewielką porcję pożywienia w ten sposób metabolizm dostaje szybszych obrotów. Wiem, że cieżko na początku jest zjeść 5 posiłków, ale jeżeli dobrze zoorganiazujesz dzień to wyświadczysz swojemu organizmowi ogromną przysługę, a schudnięcie będzie "efektem ubocznym"
Tak więc trzymam kciuki za 5 regularnych posiłków i życzę zdrówka!
Pozdrawiam
Ania Kuczkin

Witam,
Proponuję postawić na regularność zjadanych posiłków. W miarę możliwości zjadać nawet drobne posiłki, ale co 3 godziny ± 0,5 godziny. Jest to jedna z podstawowych zasad, która wpływa na redukcję masy ciała. Jeśli obiad zjadany jest o godzinie 18:00, to powinien to być ostatni posiłek w danym dniu. Jeśli po 18:00 będzie jedzony jeszcze inny posiłek, to wówczas może Pani przybierać na wadze dodatkowo. Proszę dzień wcześniej zaplanować cały dzień pod kątem spożywanych posiłków. Rzeczą naturalna jest to, że jeśli nie przygotuje Pani żadnego posiłku i nie weźmie go ze sobą do pracy, to najczęściej pojawią się produkty, które nie powinny znajdować się w całodziennej racji pokarmowej. Planowanie i regularność to podstawa w odchudzaniu.
Pozdrawiam