Jak schudnąć przy PCO i Hashimoto?

Witam serdecznie. Ważę 79 kg przy wzroście 176 cm. Kilka lat temu stwierdzono u mnie PCO, a półtora roku temu chorobę Hashimoto. Szczęśliwie 2 lata temu, po leczeniu, udało mi się urodzić zdrowego chłopczyka, ale ciąża dodatkowo pogłębiła moje problemy z kilogramami (przed ciążą ważyłam 77 kg, przytyłam do 95 kg). Najwięcej tłuszczu odkłada mi się na brzuchu i tzw. boczkach, tworząc paskudną oponkę. Tysiące razy próbowałam się odchudzać, ostatnio na diecie proteinowej (faza uderzeniowa) schudłam 5 kilo i utrzymałam tę wagę póki co. Zawsze jednak powraca ten sam problem - ataków głodu, ochoty na słodycze - moja zmora. Czuję, że zaczyna przybywać mi kilogramów. Moja mama ma podobny typ otyłości - brzuszną. Nie wiem jak pozbyć się zbędnych kilogramów na stałe - źle się czuję z nadwagą, jestem ospała, szybko się męczę, czuję niechęć do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Po napadzie głodu czuję wyrzuty sumienia. Czuję się zrezygnowana. Takie błędne koło. Proszę o poradę od czego zacząć, jak odchudzać się mądrze i przede wszystkim jak hamować napady głodu? Jaki rodzaj aktywności fizycznej byłby dla mnie najlepszy przy kiepskiej kondycji? Boję się o swoje zdrowie w przyszłości - z powodu otyłości - zarówno fizyczne jak i psychiczne, ponieważ w tej chwili nie akceptuję siebie.
ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim powinna Pani postawić sobie cele i zastanowić się, dlaczego chce się odchudzać. Najlepiej to sobie zapisać, aby w chwilach zwątpienia móc przypomnieć sobie,- dlaczego to robię?

Po stosowaniu diet odchudzających często mamy problem z powracającymi kilogramami. Dzieje się tak dlatego, ponieważ są one niezbilansowane, dostarczają nam zbyt mało kalorii, trwają bardzo krótko i najważniejsze nie uczą nas zdrowych nawyków żywieniowych.
Zdrowe nawyki żywieniowe są podstawą do tego, aby odżywiać się prawidłowo i z głową a przy tym tracić zbędne kilogramy. Dlatego proponuję lekturę : http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia i tu: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia. Zachęcam też do przeczytania innych równie pomocnych artykułów.

Drugim punktem zdrowego stylu życia jest sport! Jest on równie istotny jak sama dieta. Proszę zacząć od szybkiego spaceru, mało wymagających ćwiczeń, które znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl, około 30 minut 3 razy w tygodniu. Później proszę zwiększyć dawkę aktywności do 30 minut dziennie. Można zapisać się na basen, aqua aerobik czy pillates. Każda aktywność jest dobra.

Najważniejsze to się nie poddawać i walczyć z napadami głodu. Gdy odżywimy się regularnie i zdrowo najczęściej nie odczuwamy takich napadów. W razie ich wystąpienia można sięgnąć po warzywo czy kilka orzechów.

Powodzenia!