Jak schudnąć przy refluksie?

Witam, od pół roku choruję na refluks i przepuklinę, biorę leki oraz 3 miesiące temu zmniejszyłam objętość posiłków natomiast zwiększyłam ich liczbę. Chciałabym zrzucić zbędne kilogramy bo wiem że przy refluksie jest to wskazane ale od 3 miesięcy zamiast chudnąć tyję, wszystkie badania są w normie ( niedawno robione) czy refluks oraz przepuklina mogą wpływać na brak efektów? Dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobrym
warto udać się na konsultację do dietetyka, który poprosi o przygotowanie dzienniczka żywieniowego i przeanalizuje go pod kątem ilość spożytych kalorii, składników pokarmowych oraz ich rozkładu w ciągu dnia. Sam refluks i przepuklina nie powinny powodować tycia, większe znaczenie ma ilość spożytych kalorii oraz zmiany np. w aktywności.

Pozdrawiam,
Beata Krawczyńska-Kowalska