Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak schudnąć, skoro lubię słodycze i smażone mięso?

Mam na imię Krystian i mam 13 lat, ważę 58kg mam 158cm wzrostu. Uwielbiam jeść słodycze i smażone mięso. Po posiłkach często mi się zdarzy podjeść. Na śniadanie jem jajecznice lub płatki jem bardzo dużo jajecznice robię z 5 jajek. obiad: zazwyczaj ziemniaki kotlet schabowy 5 dni w tygodniu jest coś smażonego.2 dni w tygodniu zupa. kolacja: Zazwyczaj nie jem kolacji jak jem to zawsze jest to chleb ze serem podgrzewany w mikrofali. Chciałbym schudnąć 10kg. Proszę o odpowiedz jak najszybciej.
MĘŻCZYZNA, 13 LAT ponad rok temu

Leczenie otyłości brzusznej

Na wystąpienie otyłości brzusznej bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety. U kobiet udział w jej powstaniu mają m.in. zaburzenia równowagi hormonalnej czy menopauza. O tym, jak wygląda leczenie otyłości brzusznej, wypowiada się prof. Wojciech Drygas.

Witam serdecznie, niestety Twój sposób odżywiania jest nieprawidłowy (jak zresztą pewnie sam wiesz). Pewną nadwyżkę kalorii wynikającą ze spożycia słodyczy i smażonego mięsa, a także jajek możesz zredukować poprzez dołączenie aktywności fizycznej. Jednakże jeśli wciąż będziesz się tak niezdrowo odżywiać to i ona nie pomoże. Niestety bez modyfikacji żywieniowych, które uwzględniać będą ograniczenie spożywania słodyczy i potraw tłustych niewiele da się zrobić. Przede wszystkim powinieneś zwiększyć spożycie warzyw i owoców, a także pełnoziarnistych produktów zbożowych (ciemny makaron, brązowy ryż, kasza gryczana, chleb razowy). Musisz być jednak świadomy, że nawet jeśli wprowadzisz te "zdrowe elementy diety", to przy dalszym wysokim spożyciu słodyczy i potraw tłustych - efekty będą mało zadowalające.

Dietetyk, specjalista dietoterapii chorób sercowo-naczyniowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy