Jak schudnąć szybko i skutecznie do wiosny?

Witam, mam 17 lat 159 i ważę 61 kg. W ciągu ostatniego miesiąca schudłam 3 kg i od tamtej pory jestem cały czas na diecie, Ćwiczę 30 min dziennie, jem 5 posiłków małych, ale za to bogatych w witaminy i błonnik. Śniadanie ok 8 np owsianka, 2 śniadanie ok 11 owoc lub jogurt, 14.30 obiad wtedy zjadam 2 ziemniaki i odrobinę mięsa plus surówka, na kolacje np, dietetyczny chrupek. Piję 1,5 l wody dziennie, nie jem słodyczy, ograniczam spożywanie smażonych potraw. Stosowałam również dietę owocowa przez 2 dni same owoce i dużo wody, wtedy schudłam 1 kg. Chce schudnąć do 53 kg. W mojej rodzinie nie ma osób otyłych. Moje pytania brzmią: Co mam robić żeby schudnąć więcej? Czy jeśli będę na diecie to po pewnym czasie mój organizm się przyzwyczai do takiego trybu życia i przestanę chudnąć? Bardzo proszę o pomoc, odchudzanie staje się moja obsesja, muszę schudnąć do wiosny, chce wreszcie założyć np krótkie spodenki. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 24.2.
Odpowiada to linii 90 centyla, od którego rozpoznaje się nadwagę.
Dobrze, gdyby udało Ci się zrzucić ok. 3-4 kg.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Naprawdę warto, abyś zmobilizowała się do ćwiczeń!
Znacząco przyśpieszają efekty diety.
Możesz to łatwo sprawdzić.
Unikaj niezdrowej żywności, jedz regularnie i codziennie poświęć na aktywność co najmniej 30 minut (ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl).
Spisz swoje wymiary w dzienniczku i sprawdź je po miesiącu.
Na pewno zauważysz różnicę.

Pozdrawiam