Jak schudnąć - uwielbiam słodycze!

Witam, mam 17 lat 158 wzrostu i 53 kg. Chciałabym ważyć ok 45, jednak bardziej zależy mi na pozbyciu się boczków i zbędnej skóry z brzucha, ud. Ograniczyłam się do 1000 kcal, obawiam się jednak efektu jojo. Co powinnam jeść, żeby się przed nim uchronić? Przy okazji chciałam Dodać, że jestem uzależniona od słodkości, przede wszystkim ponad 500kcal czekolad. Z góry dziękuję za odp

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 21,28 i znajduje się na 50 percentylu. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest idealna i nie potrzebujesz diety odchudzającej. Dieta 1000 kcal jest stanowczo zbyt restrykcyjna dla Ciebie, a jeżeli spożywasz ok 500 kcal z czekolad, to w Twojej diecie przeważają kwasy tłuszczowe nasycone i cukry proste, które nie są wskazane w zdrowej diecie ( a szczególnie odchudzającej).

Zrezygnuj z opisanej diety i postaraj się zdrowo odżywiać i być aktywną fizycznie. W wymodelowaniu sylwetki pomogą Ci ćwiczenia, które znajdziesz na stronie www.abcciwczenia.pl
Dieta powinna być zbilansowana - spożywaj pełnoziarniste produkty zbożowe (ciemne pieczywo, grube kasze, naturalne płatki zbożowe, razowe makarony, brązowy ryż), produkty mleczne i mleko, jaja, mięso, ryby, nasiona roślin strączkowych, warzywa i owoce.

Pozdrawiam