Jak schudnąć w 7 miesięcy parę kilo? Bardzo proszę o pomoc

Dzień dobry, potrzebuję pomocy. Ważę z 80 kilo! a mam 12lat i 158cm i jestem kobietą. Nie chcę iść do lekarza, bo ja jestem w Anglii, a angielskiego za bardzo nie znam. Ile powinnam ważyć i jak dojść do tej wagi? Jakie diety? Jakie ćwiczenia? Chciałabym schudnąć w 7/8 miesięcy żebym ważyła tyle ile powinnam. Bardzo dziękuję i jeszcze raz ile powinnam ważyć? Bardzo proszę o pomoc

Witam,

Maksymalna masa ciała odpowiednia do Twojego wzrostu to około 53 kg.
Najlepiej, gdyby udało Ci się ważyć około 50 kg.
Niestety wizyta u lekarza będzie KONIECZNA.
A to dlatego, iż trzeba ustalić przyczynę tak dużej masy ciała.
Możliwe, iż nie wynika ona jedynie z niewielkiej aktywności fizycznej i nieprawidłowej diety.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Wskazana jest aktywność fizyczna (o ile nie cierpisz na schorzenia uniemożliwiające podejmowanie ćwiczeń) – przyśpiesza przemianę materii, przez co łatwiej jest schudnąć.
Minimalny czas treningu, po którym spalana jest tkanka tłuszczowa to 30-40 minut.
Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl

Pamiętaj, że chodzi o Twoje zdrowie i Twoją przyszłość.
Wiem, że rozmawianie z lekarzem o masie ciała może wydawać Ci się krępujące, ale naprawdę warto wykonać ten krok.
Pozdrawiam

P.S
Wierzę, że Ci się uda :)