Jak schudnąć w ciągu 5 miesięcy?

Hej. Ważę ok.56 kg i mam 156 cm wzrostu. Mam jeszcze 5 miesięcy do wyjazdu nad morze i chcę ładnie wyglądać w bikini. Proszę o pomoc!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety nie podałaś swojego wieku, co nieco uniemożliwia wiarygodną ocenę prawidłowości Twojej masy ciała. Pamiętaj bowiem, że masę ciała powinno interpretować się w oparciu o wiek i wzrost. Tym bardziej, jeżeli jesteś poniżej 16 roku życia.

Jednakże wskaźnik BMI obliczony dla podanych przez Ciebie wartości wynosi 23, co oznacza prawidłową masę ciała. Nie powinnaś się zatem odchudzać. Jeżeli chcesz jednak wymodelować sylwetkę pomyśl o systematycznej aktywności fizycznej (bieganie, pływanie, skakanka, jazda na rowerze), która na pewno przyniesie wymierne rezultaty.