Jak schudnąć w ponad miesiąc 4 kg bez efektu jo-jo?

Witam. Mam 17 lat. I ważę 59 kg. Chcę schudnąć 4 kg. Mój wzrost to 168cm. Do mojego wzrostu najniższa prawidłowa waga to właśnie 55. Co mam zrobić aby taką uzyskać i żeby spowrotem nie przytyć. Ja się już odchudzam. Ale niestety mam problem ze słodyczami. Proszę pomóż mi.
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wiek 17-stu lat nie jest jeszcze odpowiednim wiekiem na odchudzanie, ponieważ Pani organizm się jeszcze rozwija. Ma Pani odpowiednią masę ciała do swojego wzrostu i wieku. Wskaźnik BMI wynosi u Pani 20,9. Przy masie ciała równej 55kg będzie on wynosił 19,4. Nie ma dużych różnic pomiędzy tymi wartościami. Obie oznaczają prawidłową masę ciała i są dalekie od nadwagi.

Proponowałabym zachowanie zasad prawidłowego żywienia:

- jedzenie 4-5 posiłków dziennie o stałych porach
- picie 2 litrów niegazowanej wody w ciągu dnia
- aktywność fizyczna - ok. 30 minut / dziennie

Jeśli chodzi o słodycze, ochota na nie powinna przejść po uregulowaniu godzin posiłków. Przy częstym jedzeniu małych porcji poziom cukru utrzymuje się na stałym poziomie, co zapobiega ochocie na słodycze.

Stosowanie się do tych wskazówek pomoże Pani uregulować swój metabolizm oraz zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę.

Pozdrawiam serdecznie.