Osoba , 52 lata Mam 52 lata. Przechodzę menopauzę, ważę 90 kg. Pół roku temu stosowałam dietę proteinową, ale ze słabym skutkiem, schudłam tylko 3 kg. 10 lat temu nie miałam problemów przy odchudzaniu, potrafiłam schudnąć 8 kg miesięcznie. Na jaką dietę przejść, żeby schudnąć?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam!

Nie napisała Pani, jakiego jest wzrostu, dlatego trudno mi określić, czy ma Pani nadwagę, czy też nie.

Z wiekiem zachodzą w organizmie różne zmiany, których przyczyną może być nadmierna masa ciała. Przede wszystkim spowolnieniu ulega przemiana materii, co skutkuje nadmiarem tkanki tłuszczowej. Im człowiek jest starszy, tym trudniej jest mu nie tylko schudnąć, ale i utrzymać prawidłową masę ciała. Zazwyczaj jemy więcej niż potrzebujemy, a organizm im starszy, tym mniej pożywienia potrzebuje.

Również okres menopauzy nie jest bez znaczenia. Większość kobiet obserwuje przyrost masy ciała w tym okresie. Nie oznacza to jednak, że nie można z tym walczyć!

Dlatego najważniejszy jest umiar w jedzeniu, stosowanie się do zdrowych nawyków żywieniowych i codzienna aktywność fizyczna.
Polecam artykuł o zdrowych nawykach żywieniowych: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia oraz http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski. A także stronę, gdzie znajdzie Pani ciekawe ćwiczenia fizyczne www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Diety od A do Z – Dietetyka i znajomość zasad zdrowego żywienia pomagają przy leczeniu niektórych chorób i dolegliwości. Właściwa dieta ma ogromny wpływ na stan zdrowia i samopoczucie. Zarówno nadmiar, jak i niedobór witamin, składników mineralnych oraz substancji odżywczych jest przyczyną wielu chorób.
  • Dieta na menopauzę – Menopauza to okres w życiu kobiety, który rozpoznajemy, gdy przez 6 miesięcy nie wystąpią samoistne krwawienia miesięczne. Przekwitanie ma zwykle miejsce u kobiet między 40. a 58. rokiem życia. W potocznym rozumieniu menopauza oznacza moment, w którym kobieta przestaje być płodna.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach