Jak schudnąć w tydzień do 55 kilo?

Ważę 63 kg i mam 157 wzrostu, mam duży brzuch i chciałabym schudnąć do 55 kg lub 50 kg. Jem 3 razy dziennie Śniadanie : herbata zielona bez cukru i chleb z kiełbasą lub 2 chleby. Obiad: 2 tosty, napój i chleb z kiełbasą. Kolacja: 4 kanapki z kiełbasą i cola Chciałabym schudnąć, proszę o pomoc albo napisanie diety, bardzo proszę. Wiem, że powinnam mniej jeść i biegać, ale nie mogę biegać, bo jest bardzo zimno na dworze i jest śnieg. A poza tym mama daje mi same tłuste rzeczy do jedzenia i ciężko jest mi schudnąć, a jak mówię, że czegoś nie chcę, to ona zaczyna na mnie krzyczeć i się złości, i muszę zjeść to, co mi karze. Proszę o pomoc! Chcę schudnąć i proszę o napisanie diety lub coś w tym stylu.
ponad rok temu

Witam!

Przede wszystkim podkreślę, że racjonalny spadek masy ciała to 0,5-1 kg tygodniowo. Tylko wtedy będzie trwały i bezpieczny. W przeciwnym razie może wystąpić efekt jo-jo.

Z Twojego jadłospisu wynika, że popełniasz bardzo proste i podstawowe błędy, które z łatwością wyeliminujesz. Prawidłowe nawyki żywieniowe i regularna aktywność fizyczna są receptą zdrowia i właściwej masy ciała.

- Wyeliminuj zarówno słodkie, jak i gazowane napoje.
- Zastąp biały chleb i bułki pieczywem razowym, pełnoziarnistym lub grahamem.
- Unikaj tłustych wędlin i kiełbas!
- Codziennie powinno się spożywać:
5 porcji produktów zbożowych,
4 porcje warzyw,
3 porcje owoców,
2 porcje produktów mlecznych,
2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju),
1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, rośliny strączkowe).
- Spożywaj 4-5 posiłków dziennie.
- Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo.
- Jedz co 3-4 godziny.
- Nie przejadaj się.
- Należy spożywać posiłki powoli.
- Pij około 1,5 l wody niegazowanej i niesmakowej, herbaty zielonej, czerwonej lub owocowej.

Pozdrawiam.