Jak schudnąć w udach, biodrach i na brzuchu?

Witam, jestem dziewczyną, mam 15 lat. Mam 163 cm wzrostu i ważę 62 kg. Mam problem przede wszystkim z udami. Są strasznie grube. Ponadto mam cellulit. W ciągu ostatnich wakacji na brzuchu pojawiła mi się dość duża "oponka". Prawda jest taka, że grubo wyglądam również na twarzy i ręce też mam grube. Jestem astmatykiem i alergikiem. Stosowałam suplementy diety, tzw. tabletki na odchudzanie. Jednak nie przyniosło to żadnych efektów. Prowadzę siedzący tryb życia, mało się ruszam. Spowodowane jest to lenistwem i brakiem czasu z powodu szkoły.

Problemem jest też to, że nie mogę się opanować, kiedy widzę słodycze i ogólnie jedzenie. Brakuje mi mobilizacji. Mój przykładowy jadłospis: rano jem drożdżówkę z nutellą, później obiad w szkole. Czasami jakiegoś wafelka po obiedzie. Wracam do domu, jem drugi obiad. Po obiedzie nie mogę się opanować i zjadam jakieś słodycze. Kończę kolacją około 18 i później już nic nie jem. Chcę schudnąć, bo bardzo się wstydzę swojego ciała,  przede wszystkim na wychowaniu fizycznym czy na basenie. Proszę o porady i pomoc. Może jakieś urządzenie do ćwiczeń przyniesie efekty?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Jak sama napisałaś, styl życia jaki prowadzisz nie sprzyja zdrowej, szczupłej sylwetce. Popełniasz podstawowe błędy żywieniowe, spożywając na przykład duże ilości słodyczy. Nie napisałaś jednak, jakie porcje obiadu jadasz. 2 klasyczne obiady w ciągu dnia to również pewien błąd. Ponadto Twoja aktywność fizyczna jest w zasadzie również minimalna, co nie jest zdrowe.

Powinnaś zdecydowanie się zmobilizować, zacząć się odżywiać zgodnie z zasadami zdrowego żywienia: http://abczdrowie.pl/dobre-nawyki-zywieniowe-piramida-zdrowego-zywienia, http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski.

Pamiętaj również o aktywności fizycznej co najmniej 30 minut dziennie, a Twoje ciało na pewno odwdzięczy się wysmukleniem kształtów.