Jak schudnąć w wieku 12 lat?

Mam niecałe 11 lat ważę 44 kg czasem 42 mam 147 wzrostu mam strasznie grube nogi i brzuch. Dziewczyny z mojej klasy ważą od 25 do 29kg. Sama się przyłapuję na podjadaniu słodyczy. Nie najlepiej radzę sobie z w-fem. Czy ważę za dużo jeśli tak to jak mam schudnąć sama sobie się nie podobam.
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Podana masa ciała mieści się w granicach normy, jednak fakt odkładania się nadmiaru tkanki tłuszczowej w wymienionych miejscach wskazuje na niewłaściwy tryb życia.
Przyczyny takiego stanu są dwie - brak aktywności fizycznej i niewłaściwa dieta.
W kwestii wf-u warto przekonać się do ćwiczeń. Występujący dyskomfort w trakcie zajęć wynikać może z braku kondycji, dlatego dobrze byłoby ćwiczyć samodzielnie (np. gimnastyka w domu) przez około 30 min każdego dnia. W ten sposób kondycja ulegnie poprawie, a lekcje wf staną się przyjemniejsze.
Warto również zrezygnować z podjadania słodyczy - początkowo może być to trudne, jednak istnieje wiele innych smacznych i zdrowych przekąsek - na przykład jogurt z owocami i płatkami, koktajle owocowe na bazie mleka, świeże warzywa, orzechy, czy nasiona słonecznika.
Należy też unikać słodkich napojów, dosładzania herbaty, chipsów, krakersów itp.
Wprowadzając takie zmiany, masa ciała będzie stopniowo ulegała normalizacji